Na twee hele magere jaren moest Woerden gewoon weer de voorronde spelen in de SGS competitie. Het werd een 4-0 overwinning voor Woerden tegen Kijk Uit. In de achtste finale moest Zeist er ook met 4-0 aan geloven. In de kwartfinale was Woerden duidelijk te sterk voor Hoogland, al moest daar voor het eerst een half bordpunt afgegeven worden en was de einduitslag niet geheel een afspiegeling van de hevige strijd die op de borden was gevoerd. Ook in de halve finale tegen Houten was Woerden huizenhoog favoriet. Maar Woerden daar liet wat steekjes vallen en kwam er met een benauwde 2-2 stand nog genadig vanaf. Het beslissende snelschaak werd vervolgens met 4-0 gewonnen, maar ook daar had het echt anders af kunnen lopen. Met de hakken over de sloot bereikten we dus in de finale. Alwaar Amersfoort ons opwachtte.

In het leuke denksportcentrum, waar over meer wordt nagedacht dan alleen schaken, mochten Jacco, Olger, Rolinde en Sten de degens kruisen met een tot op het bot gemotiveerd Amersfoort. Bij aanvang van de partij was de tweede bordspeler van Amersfoort nog even zoek. Hij was zich vast nog even aan het voorbereiden.

Rolinde moest tegen Arie van der Burch in de opening een zijvariant bestrijden en deed dat principieel door het centrum te pakken. Beide partijen pakten het scherp aan en rokeerden in tegengestelde richting. Ondanks dat het helemaal geen Siciliaan was, leek het wel of ze een Najdorf aan het spelen waren. “Naar voren met die g-pion”, dacht Rolinde. Daar raakte haar tegenstander toch danig van zijn stuk van en gaaf er kort daarna eentje weg. Nog lang bleef hij voort ploeteren, maar de beslissing was al gevallen en Rolinde liet het punt niet meer uit haar handen glippen.
Beginnen met een 1-0 voorsprong in een bekerfinale is fijn, maar wat Rolinde op de andere borden aantrof stemde haar niet vrolijk.

Jacco wordt al op zet vier verrast door Tim Grutter met een variant waar recentelijk een artikel op lichts aan was gewijd. Het was een pionoffer uit een artikel op lichess en Jacco nam het aan. De juiste reactie, maar het bleek niet eenvoudig om daarna de juiste voortzetting te vinden. Jacco bleef lang een pion voor staan, maar zijn stukken kwamen niet lekker los en toen de stelling eindelijk helemaal open lag waren de stukken van Tim al helemaal de stelling van Jacco binnen gedrongen. Daar was geen houden meer aan en Jacco verloor.

Olger speelde tegen Bram van Harten in de opening een provocerende variant waarmee hij ondergetekende al eens had geprobeerd te verschalken. Dat ging hem destijds beter af dan deze avond. Bram wist het juiste plan te vinden en Zette Olger danig onder druk. Het was zo’n stelling waarin zwart normaal gesproken een pion voor staat en wit compensatie heeft, met dit verschil dat Olger de pion deze keer niet voor stond. Nu hebben we Olger al vaker in de touwen zien hangen en we maakten ons nog geen hele grote zorgen. Maar Bram speelde het allemaal we heel mooi. Hij gaf een kwaliteit voor twee machtige verbonden vrijpionnen in het centrum, die gewoon niet meer te houden waren. Olger verloor

Sten had tegen Henrik Porte met zwart een stelling op het bord gekregen die volgens de engines prima in orde was, maar waar het toch lastig bleek het juiste plan te vinden. Het plan van Sten bevatte een kleine misrekening en daarna werd het lastig om niet in passiviteit te verzanden. Het kostte Sten zeeën van tijd. Uiteindelijk deed dat hem de das om. Terwijl Henrik nog bijna een halff uur op de klok had en Sten nog maar enkele minuten, vergreep Sten zich en raakte een essentiële pion kwijt. Daarna viel zijn hele stelling uit elkaar en Sten verloor.
Daarmee werd Woerden door een sterker gebleken Amersfoort met 3-1 verslagen. Voor de details zie: https://sosc.netstand.nl/pairings/view/12765