Woerdens jeugdteam D1 wint historische match

Het was meer dan tien jaar geleden dat een jeugdteam uitkwam voor Schaakclub Woerden. Nadat vorig jaar de jeugdafdeling nieuw leven werd ingeblazen, konden we dit jaar ook teams aanmelden voor de externe competitie. De eer van de eerste partij viel te beurt aan de D1. Dit team bestaat uit zo’n acht spelers die qua deelname zullen rouleren, omdat er maar vier spelers tegelijk kunnen spelen.

Op 12 november kwam BSG D2 bij ons op bezoek. Onze spelers hadden er echt zin en na wat onwennige voorbereidingen (borden, klok, indeling) begon de match. De match bestaat uit twee partijen per persoon, waarbij de 2e partij met verwisselde kleuren tegen een andere tegenstander wordt gespeeld. De eerste helft werd het 2-2. Spannend dus! Na een korte limonade-break werd de 2e partij gespeeld. Deze werd door de Woerdense jongelingen gewonnen met 3-1. Zowel Roman als Nihar wonnen deze avond zelfs beide partijen! Het was een knappe prestatie van het hele team, we kijken uit naar de volgende matches.

Ronde 1a
Roman Kusters Iggy Kuijl 1 - 0
Nathan van Olst Siebrand Lambregts 0 - 1
Nihar Kanade Emiel Bulk 1 - 0
Bart van Aalst Simeon de Winkel 0 - 1

Ronde 1b
Nathan van Olst Iggy Kuijl 0 - 1
Roman Kusters Siebrand Lambregts 1 - 0
Bart van Aalst Emiel Bulk 1 - 0
Nihar Kanade Simeon de Winkel 1 - 0